دیجیتال مارکتینگ در وبسایت فروشگاهی

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

دیجیتال مارکتینگ برای تجربه فروش اینترنتی بسیار گسترده شده است. انتقال مشتریان برای خرید از سایت شما می تواند بسیار پیچیده و پر پیچ و خم باشد. تا زمانی که شما به طور کامل در مورد روند خرید داخل و خارج وبسایت تحقیق و درک درستی نکنید، انجام یک گام اشتباه بسیار ممکن خواهد بود. امروز، رند قدم به قدم بررسی می کنیم تا سطح بالاتری از مسیر خرید مشتری را ببینیم، گردش کار و ابزارهایی را برای کمک به شما در این مسیر پیشنهاد می دهیم.

طرفداران هم میهن، به مقاله مفید دیگر خوش آمدید. قصد داریم در مورد مسیر خرید مشتری و چگونگی تحقیق درباره آن صحبت کنیم. دلیل بسیار حیاتی این مسئله این است که ما باید چند نکته مانند محتوا و استراتژی تبدیل خود را درمورد اینکه در کجا باید باشیم، چه محتوایی باید ایجاد کنیم، چگونه موقعیت خود، محصول، نام تجاری خود و نحوه قرارگیری در بازار را درک کرده و مردم را تبدیل خریدار واقعی وبسایت کنیم. ما نمی توانیم این موارد را بدانیم تا زمانی که روند خرید را به درستی درک کنیم.

اما من می خواهم یک قدم به عقب برگردم زیرا، همانطور که با بسیاری از شما در آنجا صحبت کرده ام و نظرات شما را شنیده ام، فکر می کنم این تصور بهتر از این است که “چگونگی روند تحقیق را متوجه شویم” چیزی که ما به آن نیاز داریم آدرس دادن است. 

شما می توانید با شرکت در دوره آموزش کامل دیجیتال مارکتینگ واقعی فروش فوق العاده را در سایت خود رقم بزنید.

خریداران: آنها چه کسانی هستند؟

بیایید با این کار شروع کنیم: چگونه بفهمیم خریداران ما واقعاً چه کسانی هستند و روند تحقیقاتی که می توانیم برای آن استفاده کنیم چیست؟ احساس کلی من این است که ما باید با مصاحبه با چند نفر شروع کنیم، اگر شما با تیمی که فروش دارد کار می کنید، با خدمات به مشتری به فروش می رسیم. مخاطبان جمعیتی به این صورت خواهند بود: آنها کجا هستند، چه جنسیتی هستند و چه گروه سنی هستند؟ روانشناسی مواردی در حدود سطح علاقه آنها به چیزهای خاص و آنچه که آنها مصرف می کنند و نحوه رفتار آنها، همه این موارد است.

به عنوان مثال، بیایید بگوییم که ما می خواهیم نوشیدنی های نوشابه کوکاکولا را بررسی کنیم. اکنون، من شخصاً در میان آن دسته از طرفداران نوشیدنی های نوشابه کوکاکولا هستم. در واقع، من همیشه اگر این محصول را ببینم خریداری می کنم.

بیایید با افرادی که نوشابه کوکاکولا را در فروشگاه ها می فروشند صحبت کنیم. با افرادی که آنلاین آن را می فروشند صحبت کنیم. ببینیم این افراد ثروتمند هستند یا درآمد متوسط یا کمی دارند، بیشتر از افرادی هستند که در مناطق شهری یا روستایی زندگی می کنند، ما باید با خریداران محصول مورد نظر به طور کامل و جامع مصاحبه کنیم و اطلاعات بدست آمده را دسته بندی کنیم.

دیجیتال مارکتینگ

خریداران چه نیازی دارند؟ رفع نیاز با استفاده از دانش دیجیتال مارکتینگ

باید بدانیم که آن افراد واقعاً چه نیازهایی دارند. با این کار مخاطبانم را حداقل کمی درک می کنم، اما اکنون باید بفهمم که آنها چه می خواهند. دوباره، به روند مصاحبه برمی گردم. این یک فعالیت وقت گیر خواهد بود. مصاحبه ها به مدت طولانی و تلاش زیادی نیاز دارند و به منابع عظیمی نیاز دارند، اما شما همچنین از یک فرآیند مصاحبه، درک عمیقی کسب می کنید.

نظرسنجی ها روش خوب دیگری برای انجام کار هستند، اما اطلاعات عمیق بسیار کمتری از آنها دریافت می کنید. با این وجود می توانید اطلاعات گسترده خوبی بدست آورید. اگر قبلاً مخاطب ندارید، می توانید با مواردی مانند SurveyMonkey Audience یا Google Surveys شروع کنید ، که به شما امکان می دهد گروه گسترده ای را هدف قرار دهید و اگر انواع مناسب جمعیت شناسی یا روانشناسی مناسب را هدف قرار دهید، هر دو مورد بسیار کاربردی است.

مورد دیگری که می خواهم در اینجا مهم است تحقیق در مورد کلید واژه ها است. از آنجا که مردم می فهمند که مشکلی دارند، در جستجوی چه چیزی هستند؟ تحقیقات کلمات کلیدی در این مورد می تواند از کلمات طولانی شروع شود.

تیم هم میهن در کنار شما برای افزایش فروش اینترنتی و کسب درآمد با استفاده از دیجیتال مارکتینگ خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست